Diet-Food SUPER ERYTHRITOL -...
Diet-Food SUPER ERYTHRITOL -...
Diet-Food SUPER ERYTHRITOL -...

Diet-Food SUPER ERYTHRITOL - ERYTRYTOL 500 g

5906395147076
29,90 zł
Brutto

 

Diet-Food SUPER ERYTHRITOL 500 g

Erytrytol to rodzaj węglowodanów zwanych alkoholem cukrowym lub poliolami, które są rozpuszczalnymi w wodzie związkami, występują naturalnie w wielu owocach i warzywach. Jest również produkowany komercyjnie przez fermentację z prostego cukru pochodzącego z kukurydzy, zwanego dekstrozą. Jest stosowany jako słodzik o zerowej kaloryczności, pomagający zastępować kalorie z węglowodanów i cukrów w pakowanych produktach spożywczych i napojach. Oprócz zapewniania słodyczy, erytrytol pomaga również w zatrzymywaniu wilgoci przez żywność.

Czy erytrytol występuje naturalnie?

Tak, Erytrytol występuje naturalnie w owocach takich jak winogrona, brzoskwinie, gruszki i arbuz. Występuje również w grzybach i sfermentowanej żywności, takiej jak piwo, ser, sake, sos sojowy i wino. Oprócz całej żywności, erytrytol jest produkowany w handlu do użytku w wypiekach, napojach, cukierkach, gumach do żucia, czekoladach i stołowych opakowaniach ze słodzikiem.

Jakie korzyści zdrowotne wynikają ze spożywania Erytrytolu ?

Podobnie jak większość alkoholi cukrowych, erytrytol nie jest tak słodki jak cukier: jest słodki tylko w około 60-80 procentach. Brak kalorii sprawia, że ​​erytrytol jest wyjątkowy wśród alkoholi cukrowych, z których większość ma około dwóch kalorii na gram (dla porównania, cukier ma około czterech kalorii na gram). Wpływ erytrytolu na zdrowie wykracza poza możliwość zastąpienia kalorii pochodzących z węglowodanów i cukru w ​​naszej diecie. Dwa obszary, w których erytrytol jest znany ze swoich pozytywnych skutków, to zdrowie jamy ustnej i poziom cukru we krwi.

Wartości odżywcze w 100 g:

 • wartość energetyczna
  0,84 kJ/ 0,2 kcal
 • tłuszcz 0 g
  w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0 g
 • węglowodany 99 g
  w tym cukry 0 g
  w tym alkohole wodorotlenowe 99 g
 • białko 0 g
 • sól 0 g 

Zawartość netto: 500 g

Kraj pochodzenia: Chiny

Składniki:

 • 100% erytrytol

2522 Przedmioty
Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Product added to compare.

Polityka prywatności i informacje Cookies

Przeczytaj informacje